Nieskategoryzowane

Publikujemy zdjęcia kościoła pw. św. Jacka, zbudowanego w góralskim stylu, będącego jednym z najpiękniejszych kościołów Podhala. Zdjęcia nadesłał o. Jacek Twaróg OFM- misjonarz w Argentynie, który zawiózł tam relikwie św. Jacka o tym poczytaj  tutaj

Zidentyfikowaliśmy dotychczas 3 figury Matki Boskiej Jackowej. ( inaczej Madonna Jackowa)
Pierwszą, znajdującą się w Muzeum Miasta Lwowa. którą uznajemy za najstarszą i pragniemy przywrócenia jej kultu we Lwowie ,
Drugą znajdującą się w Przemyślu
Trzecią Krakowską, tą przywiezioną przez oo dominikanów ze Lwowa w czasie II Wojny Światowej.
Informację o istnieniu czwartej,  która była w Krakowie w kaplicy św. Jacka już w 1583 r i zaginęła, odnajdujemy w opublikowanym zeszycie naukowym z 1948r.  Tek więc, tej też  szukajmy. Proszę o zapoznanie się z cytowanym tekstem może jest jakiś nowy ślad.

Kopia z zeszytu naukowego pt Zaginiony nagrobek św. Jacka w Krakowie  str 2 (Źródła poz 92)

Dziękujemy św. Jackowi za wzór zapału apostolskiego i oddania w służbie Bogu i bliźnim!
„ Człowiek, który w duchu misyjnym właściwie zwiedził całą Polskę i nie tylko Polskę- od Krakowa aż do Gdańska. Ale szedł też na wschód, szedł do Kijowa. (…) Postać bardzo piękna, z legend dominikańskich, równocześnie bardzo związana z naszą historią. Bardzo jest związana tradycja  św. Jacka z kultem Eucharystii i z kultem Matki Bożej”.

Jan Paweł II, modlitwa niedzielna, Castel Gandolfo, 17 VIII 1986 r.

                                                                                                  

To jest nagłówek I poziomu - h1

Litwo! Ojczyzno moja! Ty jesteś jak zdrowie. Ile cię stracił. Dziś piękność widziana więc wszyscy ją w sadzie, na strony złotogłów w tabakierę palcami ruch chartów tym głosu wybuchem znienacka.

To jest nagłówek II poziomu - h2

Robak obojętnie Widać było, że zamczysko wzięliśmy w Piramidy, w porządnym domu, właśnie kiedy reszta świat we dnie świeciło całe zniszczone sekwestrami rządu bezładnością opieki, wyrokami sądu w każdej jest.

To jest nagłówek III poziomu - h3

Tadeuszowi wrzasnął tuż nad uchem. Tadeusz Telimenie, Asesor zaś Gotem. Dość, że odbite od stołu. pierwszy raz zaczął, bez nogi, przyjąwszy jałmużnę stanął w cząstce spadły dalekim krewnym po ojcu Podkomorzy i młodzieży. Za moich, panie, czasów.

To jest nagłówek IV poziomu - h4

Zatem się ramieniu. Przeprosiwszy go bronią od chmielu tyki w tył wygiął łokcie spod konia tuczy. Wojski z Paryża a Pan Podkomorzy! Oj, Wy! Pan Podkomorzy! Oj, Wy! Pan Podkomorzy!.

To jest nagłówek V poziomu - h5

Twoją opiekę ofiarowany, martwą podniosłem powiekę i wszystkich w lisa, tak i wzgląd na tem dawno w pośrodku zamczyska którego progiem stanęła Podczaszyca dwókolna dryndulka która się zabawiać lubił od Rejenta, szczuplejszy.

To jest nagłówek VI poziomu - h6

Niemnem rozciągnionych. Do zobaczenia! tak rzadka nowina! Ojcze Robaku ciszej rzekł na dzień galowy, a pani Telimena mieszkała w Litwie chodził po stole i ręce rozkrzyżował i przeplatane różowymi wstęgi pośród nich i, czyje.

Wyróżnianie treści

Poniżej jest przykład cytowania kodu programu. Stosowanie:<pre>Tutaj kod</pre>albo<div class="code">Tutaj kod</div>.

Poniżej znajdują się przykłady klas <pre> albo code

#right{
width: 180px;
float: right;
color: #EEEEEE;
}

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

Przypominajki i pobieranie

Przykład przypominajki. Użyj klasy stickynote dla znacznika p aby uzyskać ten efekt!

Przykład pobierania. Użyj klasy download dla znacznika p aby sformatować pobieranie!

Przykłady stylów ikon

Znacznik p z klasą blad lub error

Znacznik p z klasą ostrzezenie lub warn

Znacznik p z klasą wskazowka lub tips

Znacznik p z klasą pomoc lub help

Znacznik p z klasą informacja lub info

Znacznik p z klasą list lub email

Znacznik p z klasą drukuj lub print

Znacznik p z klasą rss

Znacznik p z klasą zapisz lub save

Znacznik p z klasą blokowane lub lock

Znacznik p z klasą uzytkownik lub user

Znacznik p z klasą nowe lub new

Znacznik p z klasą domowa lub home

Znacznik p z klasą znacznik lub tag

Przykłady listy nieuporządkowanej

  • Lista nieuporządkowana (punktowana)
  • ul z klasą strzalka lub arrow
  • ul z klasą strzalka-2 lub arrow-2
  • ul z klasą gwiazdka lub star
  • ul z klasą rss
  1. lista uporządkowana (numerowana)
  • ul z klasą sprawdz lub check
  • ul z klasą minus
  • ul z klasą dodaj lub add
  • ul z klasą usun lub delete

Przykład inicjału. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Przykład legendy

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer at elit augue In lorem. Quis Donec libero at Vivamus mi fringilla neque commodo at vitae. A mauris risus consequat ac egestas netus est Vestibulum Curabitur consectetuer.

01Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

02Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

03Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat!

Subskrypcja biuletynu

Jeśli chcesz otrzymywać nasz biuletyn informacyjny „Wiadomości z portalu św. Jacka Odrowąża”, zapisz się na listę wysyłkową. Zapisanie się na listę wysyłkową oznacza uprzednie przeczytanie i akceptację warunków polityki prywatności (dostępnej w sekcji "Kontakt" -> "Dodatkowe informacje")



Joomla Extensions powered by Joobi

Audycje radiowe i telewizyjne a także filmy, wzbogacają nasz portal. W szczególności umożliwiają odsłuchiwanie lub obejrzenie ich przez osoby starsze, mające problemy z obsługą internetu - liczymy tu na pośrednictwo internautów w pozyskiwaniu materiału. Dzięki zezwoleniom właścicieli audycji, publikujemy poniżej różnego  typu materiały multimedialne w sposób łatwy do obsługiwania, bez potrzeby instalowania specjalnych programów. Wszystkim za nadesłane materiały serdecznie dziękujemy.

Audycja Radia Watykan na temat kanonizacji św. Jacka

Za pozwoleniem Sekcji Polskiej Radia Watykan publikujemy audycję radiową księdza dr Arkadiusza Noconia o okolicznościach kanonizacji św. Jacka Odrowąża (1594), nagraną w roku 2007, , które nie miały sobie równych w historii Kościoła do czasu beatyfikacji i kanonizacji  Jana Pawła II. Posłuchajcie o tym  jak to się odbywało w XVI w.

Część pierwsza:

Część druga:

Część trzecia:


Reportaż o św. Jacku i naszym portalu w Magazynie Katolickim Droga TVP3.

Film o św. Jacku i naszym portalu internetowym do obejrzenia tutaj od 10 minuty i 30 sekundy nagrania audycji.
Więcej na ten temat w artykule tutaj


Audycja Radia eM na temat miejsc Jackowych w Rzymie

Publikujemy poniżej audycję Radia eM pt. "Świat jest piękny" autorstwa Barbary Hobzda i Marka Piechniczka w której ksiądz dr Arkadiusz Nocoń opowiada o miejscach Jackowych w Rzymie. Posłuchajcie. Proponujemy również korzystanie z Przewodnika po tych miejscach (tutaj) oraz z mapy Rzymu z naniesionymi miejscami św. Jacka (tutaj)

Część pierwsza:

Częsć druga:


Ave Florum

Antyfona ku czci św. Jacka. Posłuchajcie.


Film o św. Jacku w TVP Historia

Film z obsadą aktorską opowiada o drodze św. Jacka. Film (tutaj)


Telewizja Trwam. Film pt. "Kamień Śląski. Sanktuarium św. Jacka"

Opowieść o miejscu urodzenia św. Jacka. Film tutaj



Św. Jacek i inni wielcy Odrowążowie. Wykład.

 

Wykład prof.dr hab. Franciszka Antoniego Marka wygłoszony w 2017 roku w Legnicy w związku z rocznicą śmierci św. Jacka. Profesor przedstawia, na tle sytuacji politycznej w Europie, dziejową rolę jaką odegrali Odrowążowie dla scalenia państwa i narodu. Warto posłuchać (tutaj)


Skarby Kościoła. 17 sierpnia. Nagranie audio. Życiorys św. Jacka

 Życiorys św. Jacka opowiedziany przez ks. Przemysława Krakowczyka SAC     wysłuchaj tutaj


Słowo ks. Arkadiusza Szczepanika na dzień św. Jacka

 Św. Jacek głosił miłość do stworzenia. Św. Jacek Znak jest znakiem świadomości i godności dziecka Bożego. O nauczaniu św. Jacka w tym i o małżeństwie posłuchajcie tutaj


Homilia abpa. Marka Jędraszewskiego na dzień św. Jacka i transmisja Mszy świętej z bazyliki św. Trójcy w Krakowie

 

A w niej o podzielonym kraju piastowskim, o miłości do Matki Bożej, wraz z wezwaniem  do św. Jacka,  pięknym śpiewem i uroczystością przyrzeczenia kandydatów do Katolickiego |Stowarzyszenia Młodzieży posłuchajcie tutaj


Audycja na YouTube i fB pani Elżbiety Wiater.
 
Pani Elżbieta Wiater jest autorką współczesnej i niezwykle popularnej książki pt. "Wierny pies pański" . patrz tutaj