Cuda św. Jacka i świadectwa

Święty Jacek znany jest na całym świecie ze swojej pobożności oraz potęgi cudotwórcy.

Jego udokumentowane cuda obejmują zarówno te, które zrealizował za swojego żywota, jak również takie, które nastąpiły w momencie lub zaraz po Jego śmierci (są zaznaczone znakiem + przed datą).

W tym miejscu prezentujemy zarówno streszczenie cudów opisanych w żywocie św. Jacka przez Lektora Stanisława w XIV wieku, jak również współczesne, wysłuchane przez Niego efekty modlitw zgłaszane przez zarejestrowanych użytkowników tego serwisu. Jak również, kontynuacja spisanych cudów z lat 1488-1500 na podstawie tłumaczenia i opracowania Anny Zajchowskiej. 

Każdy, kto wie więcej na temat cudów sprawionych przez św. Jacka lub doświadczył osobiście Jego wsparcia - proszony jest o zgłaszanie informacji na ten temat.

W tym celu wystarczy się zarejestrować.

Było to we wsi Kościelec koło Krakowa dnia 19 lipca roku Pańskiego 1238.

Pola wokół wsi złociły się dorodnym zbożem. Wiosną, jak tylko mróz uwolnił grudę wszyscy ciężko pracowali

Większość ludzi wie, że cuda się zdarzają, ale najczęściej nie im. Najprostsza definicja cudu mówi, że jest to zdarzenie paranormalne, nie posiadające naukowego wytłumaczenia. Rozważania na temat cudów komplikują się, jeśli sami doświadczamy działania nadzwyczajnego. Ludziom wierzącym w Boga łatwiej rozpoznać takie zdarzenie bo przypisują je Łasce Bożej. Natomiast, jeśli człowiek nie grzeszący pychą doznaje takiej Łaski, to zadaje sobie pytanie….Dlaczego to ja Panie? W opisanej poniżej takiej sytuacji, nagle się znalazłem i mam problem z odpowiedzią.

Według planów ks. proboszcza i Rady Parafialnej pamiątką Jubileuszu Roku 2000 miał być generalny remont wnętrza kościoła. Prace te ze względów ekonomicznych parafia mogła podjąć jednak dopiero w roku 2001.

 Moja córka została całkowicie i samoistnie wyleczona z kilku wad wzroku: dalekowzroczności, astygmatyzmu i ukrytego zeza, alergii.

Portal internetowy też potrzebuje pomocy Opatrzność i tych, którzy w jej imieniu działają. Nasz portal ma za sobą takie doświadczenie, które zaliczamy do znanych działań w stylu św. Jacka, nie pozwolił on, aby dzieło stworzone dla chwały Jego imienia zgasło w rozkwicie i interweniował!