Księgarnia św. Jacka

W tym miejscu publikujemy informacje o książkach na temat św. Jacka, dostępnych w wydawnictwie Księgarnia św. Jacka w Katowicach oraz inne dostępne na rynku wydawniczym pozycje. Ten link zaprowadzi cię do naszych źródeł o św. Jacku (tutaj)


Czytaj: Psy TartaruTomasz Łysiak zaprasza nas do roku 1242. Opisując najazd Mongołów w barwnych scenach i ciekawych dialogach ukazuje swoich bohaterów. Wśród postaci historycznych jest św. Jacek i bohaterskie obrona Świętego Sakramentu i Matki Bożej przed zbezczeszczeniem przez Tatarów, podczas spalenia przez nich Kijowa. Jackowi internauci muszą ją przeczytać. Książkę można nabyć w Internecie. Wydana w 2010 roku. 520 stron ciekawej opowieści a właściwe gotowy scenariusz filmu.

Przeczytajcie gorące recenzje tutaj i kupcie książkę tutaj . Rekomendujemy najnowszą biografię św. Jacka Odrowąża. Książkę Elżbiety Wiater pt. "Wierny pies Pański".
Książka jeszcze na dobre nie zaczęła się sprzedawać a Internet wypełniły recenzje. Spieszymy więc z poinformowaniem o tym, dziękując Pani Bożenie Ptaś za zawiadomienie portalu i nadesłanie linków do recenzji.

Wkraczając w 2017 rok, będący 760. rocznicą śmierci św. Jacka (1257) zachęcam ponownie do nabycia w formie papierowej lub elektronicznej współczesnej monografii św. Jacka. Książka jest napisana lekkim językiem i przybliża nam średniowieczną postać świętego,  pomagając zrozumieć, że św. Jacek jest  dobrym świętym na nasze czasy. Będziemy z niej korzystać uzupełniając i korygując nasze dotychczasowe publikacje oraz rozwijać niektóre ciekawe wątki będące inspiracją do nowych artykułów. Dziękujemy autorce, za wspomnienie o nas na str. 224 w rozdziale pt. "Jacka życie po życiu",  tytuł rozdziału mógłby być  podtytułem naszej strony internetowej, bo trafnie definiuje naszą misję. Czytaj dalej

"Św. Jacek - wczoraj i dziś"
Mały Gość Niedzielny opublikował książeczkę internetową o św. Jacku z przeznaczeniem dla dzieci. Jest to opowiadanie o przygodach brata Jacka zawierające fajne ilustracje. Nie trzeba kupować wystarczy kliknąć tutaj

Link przesłała Pani Pani Apollonia Halicka. W Małym Gościu znajdziemy 111 stron z tagiem św. Jacek, poczytajcie

 

Śladami Jana Pawła II po Watykanie. Przewodnik
Autor: ks. Arkadiusz Nocoń
Wydawnictwo: Św. Paweł. rok 2015
cena: 29,95 zł
Możliwość zakupu (tutaj)

Przewodnik pt. „Śladami Jana Pawła II po Watykanie” jest uzupełnieniem do naszego przewodnika pt. „Śladami św. Jacka po Rzymie”. Obydwie pozycje powinny znaleźć się w wyposażeniu pielgrzyma i turysty.

Karol Wojtyła nazwał św. Jacka „wielkim patronem naszej czci do Najświętszego Sakramentu i do Matki Bożej”. Była to dla niego postać na tyle ważna, że czuł się zobowiązany do podtrzymywania jego kultu i nieustannego aktualizowania go. Powiedział o nim „[…] czasem pytają, gdzie tkwią początki tej peregrynacji Maryi po polskiej ziemi. Ja bym powiedział, że one tkwią- i to w śladach utrwalonych przez wieki właśnie w tej Jackowej peregrynacji z Maryją”. Ta wypowiedź była inspiracją do wydania książki pt. „Uczył nas chodzić z Maryją. Karol Wojtyła - Jan Paweł II o św. Jacku”. Artykuł opublikowany pod tym linkiem zawiera również informacje podobieństwach tych wielkich ludzi.

Czytaj: Uczył nas chodzić z MaryjąUczył nas chodzić z Maryją
Karol Wojtyła - Jan Paweł II o św. Jacku
autor: Ks. Arkadiusz Nocoń
Wydawnictwo Emmanuel. Katowice 2014