Księgarnia św. Jacka

W tym miejscu publikujemy informacje o książkach na temat św. Jacka, dostępnych w wydawnictwie Księgarnia św. Jacka w Katowicach oraz inne dostępne na rynku wydawniczym pozycje. Ten link zaprowadzi cię do naszych źródeł o św. Jacku (tutaj)

Poradnik dydaktyczny wydany przez Publiczną Szkołę Podstawową Staniszcze Małe -Spórok im. św. Jacka. Opole 2018r
Red. Józef Szewczyk przy współpracy Marii Kałużny, Wandy Piętki i Kariny Włodarczyk.
Czytaj więcej: Odkrywamy, rozważamy i wdrażamy w...

Z okazji rocznicy kanonizacji św. Jacka ( 17.04.1594r ) przypominamy poniżej wiersz Kornela Ujejskiego (1823-1897) i  podajemy linki do dwóch podobnych poematów napisanych wcześniej. 

Wydanie internetowe książki z 1934r. pt "Św. Jacek. Pierwszy Ślązak w chwale błogosławionych". aut. ks. Władysław Staich. Opublikowanej w "Wikiźródła" czytaj   tutaj

 

Wydanie książki pt. „Święty Jacek Odrowąż w wierze , pobożności, teologii i sztuce – dawniej i dziś” jest kolejną wydarzeniem przyczyniającym się do lepszego poznania tej pięknej postaci z dziejów Polski i Kościoła.

Czytaj więcej: eBook o św. Jacku Pierwszy audiobook o św. Jacku. Wydawnictwo: "W Drodze" autor: Jan Andrzej Spierz do nabycia tutaj

Pod redakcją Pani prof. Katarzyny Parzych - Blakiewicz ukazała się staraniem Wydziału Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w 2017r. książka pt. „Święci w wierze tradycji, literaturze i sztuce. Inspiracja do badań hagiologicznych". Mieliśmy zaszczyt być poproszeni o udostępnienie zdjęcia z naszych zasobów i wydrukowano je na okładce, podając w książce nazwisko fotografa i źródło.