Nowiny

Tu jest miejsce na wszystkie ciekawe informacje, którymi chcemy sie podzielić z internautami Wybierz poniżej tytuł nowiny, by ją przeczytać lub przyślij swoją, jak coś znalazłeś

Tiroler Tageszeitung w lokalnym dodatku Osttirol Lokal z dnia 16. Maja 2018 zamieścił następującą informację.
Lienz - 800 lat klasztoru Sióstr Dominikanek

Nie pozwólmy, aby pisano  życiorys św. Jana Pawła II palcem Belzebuba!  Takim apelem kończy swoją homilię ks. Arkadiusz Nocoń, wygłoszoną przy grobie św. Jana Pawła II,  podczas Mszy Świętej czwartkowej w dn 28.03.2019r. Homilię wyemitowało Radio Watykan (tutaj) komentarz (tutaj)

Tuż przed rozbiorami, kiedy jeszcze istniała wielka Polska, bogata choć skłócona wewnętrznie, krakowskie elity były tak bardzo zafascynowane św. Jackiem, że postanowiono tu założyć bractwo Jackowe. Motywacje założycieli były bardzo silne i skuteczne a  i oni bardzo wpływowi. Staraniem organizatorów w 1766r. papież Klemens XIII wydał bullę, na mocy której w Krakowie erygowano bractwo (stowarzyszenie) pn. "Konfraternia św. Jacka".

Mieliśmy kolejne włamanie na portal. Okazało się, że mimo dobrych zabezpieczeń, ktoś się włamał i spowodował, że zaczęliśmy rozsyłać SPAMY, więc Google nas wyłączyły i poprosiły o naprawienie. To już kolejne trzecie włamanie , daliśmy radę z naprawą okazała się mniej szkodliwa od poprzedniej z 2011 r (o tym tutaj). Za problemy przepraszam i proszę nie wyłączajcie nas.

W Opolu jest na drzwiach katedry i na szyldzie w księgarni i w parafii. O tym jak go znalazłem pisze poniżej.

Podkategorie

Najnowsze wieści na temat św. Jacka, a także naszej strony.
W tym również nowiny nadsyłane przez zarejestrowanych użytkowników tego serwisu.

Czytaj więcej: Nowości

W tym miejscu publikujemy informacje o książkach na temat św. Jacka, dostępnych w wydawnictwie Księgarnia św. Jacka w Katowicach oraz inne dostępne na rynku wydawniczym pozycje. Ten link zaprowadzi cię do naszych źródeł o św. Jacku (tutaj)

Czytaj więcej: Księgarnia św. Jacka