W 2022 roku, podobnie jak to było 428 lat temu (1594),  dzień 17 kwietnia przypadł na niedzielę. W dniu tym cieszyć się będziemy również radością płynącą ze Zmartwychwstania, prosząc Pana Jezusa o potrzebne Łaski.
Kanonizacja odbyła się w drugą niedzielę Wielkanocną, dawniej zwaną Niedzielą Przewodnią a teraz Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
Ze względu na swą "podwójną" świętość, w tym roku dzień ten jest dniem szczególnej skuteczności wstawiennictwa św. Jacka.  Zachęcamy do modlitwy.
Od jesieni 2019 r. intencje przesłane w ciągu miesiąca do Modlitewnego Kręgu św. Jacka, są przekazywane ks. Ryszardowi Bugajskiemu, proboszczowi parafii pw. św. Jacka w Straszynie, aby modlił się za nimi na Mszy Świętej w dn. 17 każdego miesiącaJPII caluje relikwie

 

Dnia 17 kwietnia 1594 roku w Rzymie został kanonizowany św. Jacek. Zgromadziliśmy wiele artykułów historycznych i opisów tej uroczystości .

Przede wszystkim jest to audycja wyemitowana przez Radio Watykan (tutaj) w której ks. Arkadiusz Nocoń opowiada o tym wydarzeniu.

Kanonizacja ta znalazła się również w dziełach  wielkich poetów (tutaj)

421. rocznica zbiegła się z milionowym wejściem na portal (tutaj)

419 rocznica tutaj

417 rocznica (tutaj)

415. rocznica artykuł o obchodach w Krakowie  (tutaj)