O innych świętych o imieniu Hyacinth, Jacinto po hiszpańsku, Giacinto po włosku Jacek po polsku, poza Odrowążem i Castaneda) wiemy niewiele. O Jacinto Castaneda też internet wiele nie podaje. W dostępnych wykazach wymieniono ich siedmiu. Wszyscy zginęli śmiercią męczeńską, oddając swe życie za wiarę chrześcijańską w okresie panowania Rzymu. Najbardziej znanym spośród świetych pierwszego okresu chrześcijaństwa,  jest św. Hyacinth, który wraz z św. Protusem, w okresie prześladowań chrześcijan, za rządów bezwzględnego Cesarza Valeriana (253-260) po okrutnym biczowaniu został ścięty, a następnie prawdopodobnie spalony. Obaj święci zostali upamiętnieni przez Papieża Damasusa w następującej inskrypcji:

„Królestwo niebieskie ogarnęło Was Ojcze Protusie i Was Ojcze Hyacinth, który podążyłeś za nim w tamtym kierunku odziany w purpurze krwi. Byliście braćmi i pozostaliście niepokonani w duchu. Protus pierwszy wygrał swoją koronę, ale Hyacinth równorzędnie zasłużył na palmę zwycięstwa.”

To tym świętym poświęcony jest piękny stary kościół w Blisland w Kornwalii, który można zobaczyć na stronach internetowych:

www.achurchnearyou.com/venue.php?V=2480

http://www.pbase.com/mattis/churchescornwall/

Informacje o pozostałych świętych o imieniu Hyacinth znajdują się w wykazie świętych zamieszczonym przez St Patrick Catholic Church w Waszyngonie na stronie internetowej:http://www.saintpatrickdc.org/ss/ss-ind-s.htm   -patrz-Hyacinth