W czerwcu 2005 roku, po dwu latach gromadzenia materiałów i prób na stronie www.jacek.hg.pl, Maciek nacisnął Enter i pojawił się w Internecie nowy portal zbudowany na silniku Joomla - www.jacek.iq.pl.

9 czerwca 2005 pierwszy internauta oddał swój głos w sondzie internetowej na temat św. Jacka. Do dziś głosowało w niej 140 osób, a 57 z nich poznało Go na naszej stronie. 

Strona jak magnes przyciąga informacje i ludzi. Łatwość publikacji nowych materiałów zachęca do częstej aktualizacji zawartości portalu. Zawiera on obecnie 162 artykuły, niepoliczoną ilość linków do innych stron. Dotychczas odnotowaliśmy 62 136 wejść na stronę, mamy 122 zarejestrowanych, stałych użytkowników. Rekord frekwencji padł w dniu 12.06.2007 pomiędzy godz. 9 a 10:20 (czyli krótko po Lednicy), kiedy jednocześnie odwiedzało nas 126 osób. Najpewniej wiele z nich weszło wtedy na naszą stronę dzięki zamieszczonemu na YouTube filmowi z tańcami młodych Dominikanów wokół relikwii św. Jacka. Wiele osób poprzez portal zwróciło się o wspólną modlitwę w różnych intencjach, z których część za zgodą autorów publikujemy na stronie, aby inni mogli wesprzeć ich prośby.

Za sprawą zapewne św. Jacka data naszego skromnego jubileuszu zbiega się (nie)przypadkowo z jutrzejszym wydaniem tygodnika katolickiego Gość Niedzielny Nr24, w którym P. Andrzej Kerner w artukule "Raptularz Jackowy", zamieszczonym w Gościu Opolskim (strX i XI) podaje adres naszego portalu i pisze "... entuzjazm, który bije stamtąd dla naszego Świętego jest niezwykły...". Tygodnik jutro będzie rozprowadzany w kościołach. Warto kupić to wydanie, ponieważ jest poświęcone św. Jackowi i zawiera mnóstwo ciekawych informacji o życiu i kulcie Świętego bogato ilustrowanych zdjęciami, wśród których jest i nasze, zrobione ostatnio w Rzymie z figurą św. Jacka na portalu Berniniego. Bóg zapłać Panie Andrzeju za urodzinowy prezent.

Z okazji jubileuszu dziękuję moim współpracownikom

  • Maćkowi za zbudowanie i opiekę nad stroną
  • Iwonie za wytrwałość i dociekliwość w zbieraniu informacji

Przyjaciołom św. Jacka dziękuję za subskrypcję biuletynu.

Dziękuję również wszystkim, którzy napisali niezwykle cenne dla nas uwagi w Księdze Gości

Przede wszystkim zaś dziękuję Internautom za odwiedziny i zainteresowanie.

Św. Jacku z pierogami módl się za nami.

Zbigniew Borkowski