W 2020 r potrzebny nam jesteś święty Papieżu jak wtedy, kiedy po ziemi pielgrzymowałeś. Dzisiaj w dobie pandemii módl się za nami o Twój kraj i cały świat.  Niech odejdzie zaraza. My też wołajmy do Chrystusa Miłosiernego słowami Papieża .....Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi, tej Ziemi!
obejrzyjcie linki są naprawdę dobrze dobrane.

W 2019 r doczekaliśmy się czasów w których musimy być tarczą chroniącą pamięć o św. Janie Pawle II (tutaj)

Godzina 21.37  (kliknij na pomarańczowy kolor - to link do informacji w tv), ta godzina na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Ilu z nas pamięta o tradycji  stawiania świecy w oknie?
Posłuchajmy  głosu św. Jana Pawła II utrwalonego w tym filmie. Posłuchajmy również Barki, w której również można usłyszeć papieski głos .
Dziękujemy święty papieżu, za twoją apostolską posługę i za wołanie do Ducha Świętego, aby odnowił oblicze naszej ziemi,  tej ziemi (nagranie tamtej homilii).


Powiedziałeś, cyt. w. Jacek uczył naszych przodków surowej ale autentycznej i zdrowej, życiodajnej prawdy ewangelijnej. I to jest, moi drodzy, to dziedzictwo, które nam pozostawił". Modliłeś się, aby św. Jacek przyszedł do naszych czasów na  ponowną misję ewangelizacyjną  i on przybył - najpierw do młodzieży na Lednicę.
Dawałeś świadectwo, że Święty Jacek był twoim duchowym powiernikiem w ziemskiej pielgrzymce. Zebraliśmy Twoje wypowiedzi o św. Jacku i opublikowaliśmy książce pod tytułem łączącym Wasze ziemskie misje w  których to obaj uczyliście nas chodzić z Maryją.
Św. Jacek i Ty ( nasz Papieżu o którym opowiada ta przepiękna pieśń) , byliście największymi misjonarzami w historii drugiego tysiąclecia, warto o tym przypominać i stać na straży tego faktu.
Dajemy internautom Jackową mapę Rzymu, aby idąc z Watykanu mogli dojść Jackowym szlakiem do Aventynu (tutaj)  
Jan Paweł II odszedł  do domu Ojca w dniu 2 kwietnia 2005 roku  o godzinie 21.37, w piątą rocznicę śmierci Jana Pawła II, dzień ten przypadł na Wielki Piątek, zdumiewająca zbieżność dat odczytywana jako znak Nieba. Kalendarz liturgiczny zbieżność tych dat, powtarzał będzie przez wieki służąc pamięci o papieżu. Po śmierci Jana Pawła II ks. biskup Józef Zawitkowski dopisał jeszcze jedną zwrotkę do "Barki", a w niej te piękne słowa cyt: nie płaczcie nad moją nieobecnością, czujcie się blisko mnie i mówcie do mnie jeszcze.... Będę was kochał z Nieba , jak kochałem na Ziemi !... W 2015 roku w X. rocznicę był to  Wielki Czwartek.
Relacja  z mojego osobistego udziału w beatyfikacji Jana Pawła II tutaj a kanonizacji tutaj

Zapalmy świecę i....otwórzmy linki YouTube jednocześnie