Udostępniamy nasz portal organizatorom turnieju, przyjmując patronat medialny i sponsoring. Czytaj o tym poniżej

O historii powiązania młodzieży ze św. Jackiem możecie przeczytać tutaj a jaki był tego finał tutaj.
Relacje z poprzednich rozgrywek: z I turnieju, z II turnieju, i galeria zdjęć, z III San Jacinto Cup, plakat, wyniki i galeria zdjęć.

medal_awers medal_rewers

 

W rozgrywkach wezmą udział zaproszone reprezentacje szkół wyższych, średnich i gimnazjalnych diecezji katowickiej, gliwickiej i opolskiej, którym patronuje św. Jacek. Są to:
- z Archidiecezji Katowickiej: Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne Katowice, oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Rydułtowy,
- z Diecezji Gliwickiej: Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych Gliwice oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14 Gliwice-Sośnica,
- z Diecezji Opolskiej: Wyższe Seminarium Duchowne Opole, Gminny Zespół Szkół Tułowice, Publiczne Gimnazjum Szymiszów oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 1 Strzelce Opolskie.

Turniej zorganizowany zostaje już po raz czwarty jako kontynuacja programu edukacyjnego pod tytułem "Św. Jacek – Światło ze Śląska", dla uczczenia św. Jacka, patrona metropolii górnośląskiej. Głównym celem turnieju jest integracja młodzieży poprzez sportową rywalizację w duchu fair play, wolnym od wulgaryzmów i agresji boiskowej.

Program:
8.30 – otwarcie i prezentacja drużyn
9.00 – 15.00 – Turniej Piłkarski
15.00 – wręczenie nagród
Organizator:
Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Bojowników o Wolność i Demokrację w Strzelcach Opolskich
Wydarzenie wspierają: Parafie św. Wawrzyńca i Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich, Parafia i Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim, Kapelani Sportu Metropolii Górnośląskiej, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta i Gminy w Strzelcach Opolskich.

Patronat honorowy: Portal internetowy świętego Jacka Odrowąża