V Turniej Piłkarski o Puchar św. Jacka, odbędzie się we czwartek 31 maja 2012 r. na terenie Stadionu Sportowego MOS w Strzelcach Opolskich. Jak co roku wezmą udział w tym turnieju reprezentacje szkół wyższych, średnich i gmnazjalnych metropoli górnośląskiej, której głównym patronem jest św. Jacek (łącznie 16 drużyn,  ok. 160 uczestników, mecze odbędą się równolegle na 3 boiskach).

Tak jak w poprzednich edycjach obejmujemy patronat medialny nad Turniejem i przekazujemy kwotę 1000 zł na nagrody. Na naszym portalu są relacje i galerie zdjęć z poprzednich turniejów , aby je obejrzeć proszę wpisać powyżej w przeszukiwarkę strony słowo "turniej" jest tam już 14 pozycji.

Program

V Międzydiecezjalnego Turnieju Piłkarskiego o Puchar św. Jacka
- Strzelce Opolskie 2012

31 maja 2012r. – czwartek
Stadion Sportowy Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego (ul. Strzelców Bytomskich 2a)

830 – Rozpoczęcie turnieju, przywitanie gości i prezentacja drużyn.
845 – Losowanie drużyn.
900 –  Rozgrywki grupowe na 3 boiskach trawiastych.
1300 – Mecze ćwierćfinałowe.
1400 – Wręczenie turniejowych pamiątek dla drużyn, które odpadły z rywalizacji oraz poczęstunek
1430 – Mecze półfinałowe
1530 – Mecze finałowe (o 3 miejsce i o 1 miejsce)
1600 – Ceremonia zakończenia (wręczenie pucharów, pamiątkowych medali i podziękowań dla sponsorów i patronów).

W rozgrywkach weźmie udział 16 zaproszonych reprezentacji szkół wyższych, średnich i gimnazjalnych diecezji katowickiej, gliwickiej i opolskiej, którym patronuje św. Jacek.
Są to:
- z Archidiecezji Katowickiej: Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne Katowice, oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Rydułtowy, Zespół Szkół Zawodowych Jastrzębie-Zdrój
- z Diecezji Gliwickiej: Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych Gliwice oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14 Gliwice-Sośnica, Zespół Szkół Samochodowo-Mechanicznych Bytom
- z Diecezji Opolskiej: Wyższe Seminarium Duchowne Opole, Gminny Zespół Szkół Tułowice, Publiczne Gimnazjum Szymiszów, Zespół Szkół Elektrycznych Opole, Zespół Szkół Prószków, Zespół Szkół Zawodowych Krapkowice, Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego Racibórz oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 1 Strzelce Opolskie.

Turniej zorganizowany zostaje już po raz piąty jako kontynuacja programu edukacyjnego pod tytułem "Św. Jacek – Światło ze Śląska", dla uczczenia św. Jacka,  patrona metropolii górnośląskiej. W tym roku będzie nawiązywał do idei Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.
Głównym celem turnieju jest integracja młodzieży poprzez sportową rywalizację w duchu fair play, wolnym od wulgaryzmów i agresji boiskowej.

Czy Święty Jacek,  skoro jest już patronem rozgrywek w Strzelcach Opolskich, nie powinien zostać patronem piłkarzy na Euro 2012 ?