Pan Jacek Tarczewski z Inowrocławia nadesłał nam pocztą wycinek z Gazety Pomorskiej nr 265 z dn. 16 listopada 2013r. z artykułem pt. „Święci przyciągają turystów”.

Gazeta informuje o inicjatywie Pana Jacka, by poprzez świętych promować miasta i różne ciekawe miejsca na turystycznych szlakach związane z ich życiem i pamiątkami kultu. Obrazy i rzeźby przedstwiające świętych są często dziełami sztuki. Przykładem takich wędrówek jest  odznaka turystyczna "Śladmi św. Jacka". Pan Jacek odkrywa, dla portalu, obecność Jacka w Inowrocławiu, za co jesteśmy wdzięczni i nanosimy Inowrocław na mapę świata, którą mozolnie wypełniamy miejscami związanymi z naszym świętym.
Po otrzymaniu tej korespondencji skontaktowałem się z panem Henrykiem Adamskim z PTTK Opole, pomysłodawcą i rzecznikiem rozpowszechniania odznaki i odnalazłem jeszcze jednego sprzymierzeńca w propagowaniu imienia naszego patrona. Pozostaję w przekonaniu, że kontakt Pana Jacka z Panem Henrykiem może przynieść nowe pomysły. Obu Panom serdecznie dziękuję, za to co robią dotychczas dla św. Jacka..
Kliknij na zdjęcie a powiększy się do przeczytania

sw jacek inowroclaw2