Był wielkim Polakiem i Pasterzem mojej diecezji. Kilka razy rozmawiałem z Arcybiskupem Tadeuszem Gocłowskim o św. Jacku, raz nawet wymieniliśmy się książkami, otrzymałem książkę pt. „Spotkania o zmierzchu” ofiarowując naszą pt. „Uczył nas chodzić z Maryją”

Portal odnotował, że w 1994 roku w 400 – lecie kanonizacji św. Jacka, Arcybiskup  wydał pamiątkowy obrazek ze św. Jackiem i dołączył do niego swoje błogosławieństwo (tutaj). Pomógł nam zrozumieć istotę cudów (tutaj). Był ze św. Jackiem na Jarmarku Dominikańskim w 2011r.  (tutaj) i pośrednio przyczynił się do odnalezienia kolekcji obrazów Jackowych w Piacenza we Włoszech w 2008 r. (tutaj). Gdańsk bił sercem Solidarności i sercem Arcybiskupa Gocłowskiego, kochanego i szanowanego człowieka. Warto, aby Rada Miasta Gdańska uczciła pamięć  Arcybiskupa, nadając jego imię ulicy Doki - tej przy Placu Solidarności i Pomniku Poległych Stoczniowców 1970.  Zwracamy się do czytelników portalu, aby poparli ten apel.
Niebo już dostrzegło jego zasługi dla Kościoła i Ojczyzny, Matka Boża Królowa Polski poprowadziła swego sługę do życia wiecznego dnia 3 maja w Jej Święto  i w Święto Konstytucji. Wesprzyjmy go modlitwą w tej drodze.