Wszystko co dobre pochodzi z Rzymu!
Aż z Rzymu przyszła do nas informacja, że od początku roku szkolnego 2018/19 trwa, poświęcona św. Jackowi,  XXIX Olimpiada Teologii Katolickiej i zbliża się do finału etapu ogólnopolskiego zaplanowanego na 28-30 marca 2019r. Przeszukaliśmy Internet w poszukiwaniu wyników, patrz niżej. Przeoczenie naprawiamy.
.....Mówił prostym językiem, ludzie go za to kochali i traktowali jak swego. Jego działalności zawdzięczamy trudne dzieło ewangelizacji Północno-Wschodniej Europy.. Fides et ratio ( Wiara i rozum)– to dwa skrzydła, które wyniosły św. Jacka aż na wyżyny świętości i przyniosły mu zaszczytny tytuł : Ex Silesia lux – Światło ze Śląska” (abp. Damian Zimoń). Niech za jego przykładem dojrzewa w nas pragnienie promieniowania podobnym blaskiem. Tego życzymy uczestnikom.
Uczniom, ich Rodzicom oraz Katechetom serdecznie gratulujemy! Czekamy na laureatów finału. Żałujemy, że nie jest nam dane ich również nagrodzić.

Relacje z finałów diecezjalnych w:

Archidiecezji Poznańskiej (tutaj)
I miejsce zajęła Marta Izydorczyk z VI Liceum Ogólnokształcącego im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, na drugim miejscu uplasowała się uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lesznie Alicja Hornicka a trzecie miejsce zajął Karol Wesołowski z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Archidiecezji Krakowskiej (wyniki tutaj)
1.ZIĘBA Klaudia II LO Kraków, 2.LICHOSYT Karolina ZS Lipnica Wielka, 3.TROJANOWSKI Adrian I LO Chrzanów 

Archidiecezji Przemyskiej - relacja Radio Fra (tutaj)
I miejsce , JOANNA FUTYMA (reprezentująca I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie)
przygotowana przez ks. Wojciecha Sabika;
II miejsce ex aequo
ANNA BOBUSIA (reprezentująca I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie)
przygotowana przez ks. Wojciecha Sabika;
ALEKSANDRA CHOMICZ (reprezentująca I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu)
przygotowana przez ks. Łukasza Sowę;

Diecezja Świdnicka - nie znaleziono wyników dostępnych w Internecie jest natomiast relacja e-KAI (tutaj)

Diecezja Rzeszowska (relacja tutaj)
1 miejsce – Anna Mazur – I LO Gorlice
2 miejsce – Julia Siek – LO Sióstr Prezentek Rzeszów
3 miejsce – Jakub Szyszka – LO Sióstr Prezentek Rzeszów

Diecezji Opolskiej (relacja tutaj)
1. Jaceńków Marta, (48 punktów), Zespół Szkół Ogólnokształcących nr III w Opolu, opiekun Małgorzata Chalińska
2. Warner Daria, (44 punkty), II Liceum Ogólnokształcące w Kędzierzynie Koźlu, opiekun Angelika Gricman
3. Kurnyta Jan, (41 punktów), Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, opiekun Adrian Zarzycki.

Diecezja Legnicka (Tutaj relacja)
Jędrzej Perdek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze, Katarzyna Marusiak z I LO im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu oraz Nicole Harrison z II LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy.

Diecezji Zamojsko-Lubaczowksiej (relacja radiowa)
Laureatami etapu diecezjalnego Olimpiady Teologi Katolickiej w diecezji zamojsko-lubaczowksiej zostali: Dominika Kuceł (53 pkt, I LO im. ONZ w Biłgoraju), Kacper Biłant (49 pkt, II LO im. Marii Konopnickiej w Zamościu) i Piotr Łoba (47 pkt, III klasa Gimnazjum przy I LO im. ONZ w Biłgoraju).

Diecezji Łowickiej (jest informacja ale nie ma wyników)

 Diecezja Włocławska relacja tutaj
I miejsce Aleksandra Świtalska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku, II miejsce
Danuta Maćkowiak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Koninie, III miejsce
Faustyna Racinowska z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole

Diecezja Bydgoska (tutaj)
W finale ogólnopolskim diecezję bydgoską będę reprezentowali: Michalina Jazdon z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy, Weronika Kozerewicz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Bydgoszczy oraz Wiktoria Witucka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy.

Diecezja Ełcka (tutaj)
Julia Śliwińska – Zespół Szkół nr 2 II LO im. Z. Podhorskiego w Suwałkach – I miejsce – To zwycięstwo należy podkreślić. Julia już 3 rok z rzędu będzie reprezentować diecezję na poziomie ogólnopolskim.Sylwia Berus – Zespół Szkół nr 2 II LO im. Z. Podhorskiego w Suwałkach – II miejsceAdrian Połubiński – Augustowskie Centrum Edukacyjne – III miejsce

Diecezja Warmińska (relcja tutaj)
Pierwsze miejsce Julia Pudełek z ZSP nr 2 w Bartoszycach, drugie Maria Majewska z LO nr 2 w Olsztynie, a trzecie Weronika Lewandowska z LO im. S. Żeromskiego w Bartoszycach. – Jestem szczęśliwa i to dla mnie ważne. Poświeciłam sporo czasu na przygotowanie do tej olimpiady. Moją szczególną uwagę przykuła adhortacja papieża Franciszka Gaudete et Exultate. Ciekawe kwestie nie tylko poszerzające moją widzę, ale też dające do myślenia. Jestem gotowa na zwycięstwo w Opolu – mówi Julia.

Diecezja Drohiczyńska (tutaj)
Pierwsze miejsce z dużą przewagą nad resztą stawki zajęła Aleksandra Oleksiuk z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Siemiatyczach. Na drugiej lokacie uplasowała się Daniela Zburzycka, która reprezentowała tę samą szkołę. Pierwszą trójkę uzupełniła Weronika Wąsak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ciechanowcu.

Diecezji Łomżyńskiej (tutaj)
Karolina Kępska z Ostrołęki, Dominika Żyłowska z Ostrowi Mazowieckiej i Patrycja Małs z Łomży będą reprezentować diecezję łomżyńską w finale XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej.

Diecezja Warszawsko Praska (tutaj)
Paweł Golec z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV w Warszawie
Joanna Dorota Kaczmarska z III Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Otwocku
Alicja Katarzyna Babińska z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV w Warszawie

Przerwa w przeszukiwaniu Internetu