Dominikanin o. Adam Szustak będzie głosił rekolekcje wielkopostne w dniach 1-4.03.2020r w Straszynie w kościele pw. św. Jacka - Patrona Polskich Dominikanów, ojca założyciela zakonu w Polsce.
To wielkie wydarzenie dla naszej parafii i należą się słowa uznania za tę inicjatywę, bo twórca Langusty na palmie” jest postacią wyjątkową a na spotkania z nim ciągną tysiące ludzi. W Gdańsku będzie powtórnie pod koniec kwietnia w teatrze szekspirowskim i w filharmonii na Oławiance na te spotkania już dawno nie ma wolnych miejsc .

Ojca Adama Szustaka nigdy poznałem i nie słyszałem na żywo, znam go tylko z Internetu. Już pierwsze porównanie wskazuje, że ci dwaj dominikanie mają tę samą metodę głoszenia Ewangelii. Św. Jacek głosił na rynkach i placach a o. Adam robi to w Internecie i salach widowiskowych. Obydwaj uznali, że trzeba głosić Ewangelię w całym świecie poprzez wędrowne kaznodziejstwo idąc od miasta do miasta. Św. Jacek szedł w XIII w. na krańce świata - świat wtedy był płaski, a o. Adam obiega świat dookoła. Łączy ich również jeden cel,  jest nim ukazanie rodakom prawdziwych wartości autentycznego chrześcijaństwa i radości z głoszenia Dobrej Nowiny. Jacek czyni to nawet zza grobu. Cieszę się, że nasz portal ma już prawie 3 mln wejść a langusta 100 razy więcej, brak tu równowagi? - ale jest synergia. 
Kazania św. Jacka się nie zachowały, poza jednym napisanym współcześnie (tutaj)
Czy w Straszynie o. Adam OP powie coś o św. Jacku- swoim praojcu zakonnym?

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

1 MARCA NIEDZIELA

9:30   MSZA ŚW. Z KAZANIEM

11:00 MSZA ŚW. Z KAZANIEM

12:30 MSZA ŚW. Z KAZANIEM

19:00 MSZA ŚW. Z KAZANIEM + KONFERENCJA DLA MŁODZIEŻY

2-4 MARCA PONIEDZIAŁEK - ŚRODA

8:30   MSZA ŚW. Z KAZANIEM

18:00 MSZA ŚW. Z KAZANIEM - PO MSZY KONFERENCJA 

plakat