Santo Subito (Natychmiast Święty)!- to wołanie zabrzmi w bazylice św. Sabiny na Aventynie w Rzymie w najbardziej polskim miejscu w "Wiecznym Mieście". Tu, gdzie pokolenia Polaków modliły się od 400. lat  w kaplicy św. Jacka, w miejscu "mocy Jackowej" będziemy dziękować za Jana Pawła II i modlić się o rychłą kanonizację. Nasz kochany Ojciec Święty miał św. Jacka za swego patrona. Dziękujemy Kościołowi i organizatorom za wybranie tego miejsca w przekonaniu, że na prośbę wiernych i za sprawą również św Jacka, niebawem i Jan Paweł II będzie wyniesiony na ołtarze.

Dziękujemy internautce  z Kopenhagi za nadesłanie plakatu, cieszymy się, że tablica, którą przywieźli pielgrzymi z Metropolii Katowickiej, będzie uroczyście wmurowana w starożytne mury bazyliki.

Czytaj, poniżej plakat z zaproszeniem do św. Sabiny na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną w 30. rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową i światową premierę programu Santo Subito w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"  w dn. 19.10.2008 o godz. 18 połączoną z   poświęceniem tablicy i mozaiki z okazji 750. rocznicy śmierci św. Jacka.

Trzeba przypomnieć św. Jacka w sercu chrześcijaństwa. Już Juliusz Cezar mówił: „Kto opuszcza Rzym, zawsze przegrywa". Jeśli nie chcemy „przegrać sprawy" naszego Świętego, musimy być obecni w Rzymie. 

Teraz odnosi się to również i do tego, który władał Rzymem- naszego Ojca Świętego.


zaproszenie na koncert Santo Subito w Rzymie