cd do artykułu Santo Subito

1,5 tysiąca osób uczestniczyło w koncercie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" oraz mszy świętej w rzymskiej Bazylice Św. Sabiny na Awentynie. Podajemy za strona internetową Zespołu „Śląsk"
     Mszę Świętą z okazji 30. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II celebrował abp Szczepan Wesoły.
 Koncert rozpoczął się i zakończył dostojnym polonezem w wykonaniu baletu. W repertuarze koncertu znalazły się przede wszystkim pieśni zgromadzone na płycie "Santo Subito" - najpiękniejsze i najbardziej ulubione przez Karola Wojtyłę pieśni religijne, m.in. słynna "Barka" czy "Czarna Madonna". Album powstał z okazji 30. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża, jest również hołdem Zespołu "Śląsk" dla Jana Pawła II i osobistym podziękowaniem Zespołu za spotkanie w 2000 roku, podczas Pielgrzymki Milenijnej Polaków.
 
Podczas uroczystej mszy świętej w Bazylice Św. Sabiny, odsłonięto mozaikę poświęconą Św. Jackowi oraz tablicę pamiątkową w języku włoskim i polskim. Jest to jedyna w Rzymie tablica pamiątkowa, na której widnieje język polski. Mozaika jest darem metropolii górnośląskiej, w rocznicę Pielgrzymki Ślązaków do Rzymu.

Jeszcze raz dzięki w imieniu miłośników św. Jacka i Rzymu, teraz pobyt św. Jacka w tym miejscu będzie upamiętniony. Internautów obecnych na mszy proszę o nadesłanie zdjęcia tej tablicy i mozaiki wraz z ich położeniem. Opublikujemy.

Teraz, kiedy wiadomo, gdzie jest miejsce centralne kultu św. Jacka w Wiecznym Mieście, z wdzięczności zapowiadam, opublikowanie przewodnika śladami św. Jacka w Rzymie i Toskanii. Aby Polacy zobaczyli jak Italia czciła wielkiego rodaka.