Niestrudzony orędownik kultu św. Jacka, pan Adam Kała, przesłał nam informację o organizowanym II Turnieju Piłkarskim o Puchar św. Jacka, którą zamieszczamy  poniżej.

Pan Adam był również organizatorem "Projektu edukacyjnego o św. Jacku w Strzelcach Opolskich (czytaj tutaj), na którego finał ufundowaliśmy nagrody jako portal(tutaj). Podzielił się z nami również osobistymi wspomnieniami o genezie pomysłu na ten projekt (tutaj) .

Turniej ma swoją tradycję. Do ogłoszeń poprzedniej edycji przedstawiamy zbiór linków do I turnieju (1), (2), (3), (4)

MIĘDZYDIECEZJALNY TURNIEJ

O PUCHAR ŚW. JACKA

Strzelce Opolskie 27.04.2009

 

W związku z przypadającą w tym roku 415 rocznicą kanonizacji św. Jacka Zespół Szkół  Zawodowych nr 1 w Strzelcach Opolskich zaprasza w poniedziałek 27 kwietnia 2009 roku na Stadion Miejski (Pionier) w Strzelcach Opolskich, gdzie odbędzie się Międzydiecezjalny Turniej Piłkarski o Puchar św. Jacka.

Udział w turnieju wezmą: Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne z Katowic, Wyższe Seminarium Duchowne z Opola oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Rydułtowy i Zespół Szkół Zawodowych nr 1 Strzelce Opolskie.

Głównym celem Turnieju Piłkarskiego o Puchar św. Jacka jest zainteresowanie postacią urodzonego w Kamieniu Śląskim, jednego z najbardziej znanych w świecie polskich świętych, a także integracja młodzieży szkół średnich i wyższych metropolii górnośląskiej.


Program:

 

8.30 - rozpoczęcie na stadionie miejskim (ul. Strzelców Bytomskich)

8.45 - 14.30 - Turniej Piłkarski

 

1.     mecz  WSD Opole - ZSZ nr 1 Strzelce Opolskie

2.     mecz WSD Katowice - ZSP nr 1 Rydułtowy

3.     mecz ZSZ Strzelce Opolskie - WSD Katowice

4.     mecz ZSP nr 1 Rydułtowy - WSD Opole

5.     mecz  WSD Opole - WSD Katowice

6.     mecz  ZSZ nr 1 Strzelce Opolskie - ZSP nr 1 Rydułtowy

 

14.45 - wręczenie nagród, poczęstunek w ZSZ nr 1(ul. Powstańców Śląskich)