W niedzielę 19 kwietnia  Kardynał Stanisław Dziwisz poświęcił w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnkach zespół pięknych dziewięciu dzwonów Carillonów /zobaczcie tutaj i posłuchajcie/.

Największy dzwon został nazwany "Miłosierdzie Boże". Obok niego został umieszczony dzwon Jan Paweł II. Pozostałe dzwony zostały poświęcone wybitnym Polakom,których życie było związane z Krakowem i  którzy doznali czci świętości. Nie zabrakło wśród nich św. Jacka /Zobaczcie tutaj/.
Inne  dzwony to dzwon Św. Siostry Faustyny, Św. Jadwigi Królowej, Św.Stanisława, Św. Rafała Kalinowskiego, Św. Jana z Kęt i Św. Brata Alberta.   
Melodyjne dzwony zagrały po raz pierwszy dla zgromadzonych tłumnie pielgrzymów, którzy przybyli do Łagiewnik na Święto Miłosierdzia Bożego.
Dzwon św. Jacka w Łagiewnikach nie jest jedynym dzwonem Naszego Świętego w Polsce. Dotychczas znaleźliśmy dzwony św. Jacka w kościele św. Jacka w Straszynie, w kościele św. Jacka w Bytomiu, w kościele św. Jacka w Czarnej Wsi k Boru Zapilskiego, w kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Gliwicach-Sośnicy, w kościele NMP w Zabrzu w dzielnicy Helenka, w kościele św. Jacka w Leszczynach, w kościele św. Jacka w Chochołowie k Czarnego Dunajca.
Poniżej zamieszczamy linki do stron internetowych z wiadomościami o tych dzwonach

O konsekracji trzech dzwonów -św. Jacka, N Maryji Panny i św. Wojciecha w parafii św. Jacka w Straszynie /tutaj/
O historii dzwonu św. Jacka w Bytomiu, sięgającej roku 1578r- /tutaj/
O tym jak dzwon św Jacka z Czarnej Wsi dzwonił ku czci Papieża Jana Pawła II - /tutaj/
O dzwonie św. Jacek, który bije od 1995r w kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Gliwicach-Sośnicy-/tutaj/
O dzwonie św. Jacek, który jest w kościele NMP w Zabrzu w dzielnicy Helenka /tutaj/
O dzwonie św. Jacek, który bije od 1961r w kościele św. Jacka w leszczynach /tutaj/
O dzwonie św. Jacek, który bije od 1952r w kościele św. Jacka w Chochołowie k Czarnego Dunajca /tutaj

O historii dzwonów i ich roli dawniej i we współczesnym świecie można przeczytać w ciekawym artykule
"Dzwon dzwoni na wieży kościoła", zamieszczonym w gazetce parafialnej kościoła Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Gdańsku-Oliwie /tutaj