Pan Adam nadesłał korespondencję, przesyłając zdjęcie znalezionego w Internecie obrazu i zapytał,  czy na tym zdjęciu za św. Dominikiem stoi św. Jacek.
Przesłałem ten link do kilku osób zaprzyjaźnionych z portalem i wywiązała się międzynarodowa dyskusja, której przebieg zamieszczam.
Nie doprowadziła ona do ostatecznych ustaleń, jedynie uało się ustalić lokalizację obrazu. Wątek jest otwarty zapraszamy do udziału w poszukiwaniach.

san domenico madonna del rosario1

Dzięki za email z załącznikiem.
Bardzo ciekawy obraz, bo nie często znaleźć można pierwszych wielkich braci zakonu przedstawionych grupowo, a tu widzimy całą galerię pierwszych I Najwspanialszych  przedstawicieli Atletów Chrystusa.
Niestety przesłany wizerunek  po lewej stronie jest ucięty, co utrudnia mi identyfikację. Z tego co widzę to św. Jacek stoi za św. Dominikiem.
Dostrzegłam kilka ciekawych i nietypowych elementów, które jak mi się wydaje mogą wiązać się ze św. Jackiem, nie widzę jednak co dokładnie trzyma w prawej ręce. Gdybyś miał tytuł i autora obrazu to poszukałabym na Internecie lepszej i pełniejszej kopii aby móc powiększyć i zobaczyć cały obraz dla wyjaśnienia  dostrzeżonych szczegółów.
 Styl obrazu to barok, tematyka zaś wyraźnie odnosi się do zwycięstwa pod  Lepanto, musiał powstać po roku 1571 i po kanonizacji, bo stojący obok św. Jacka  kardynał  to z pewnością Girolamo Bernerio, ten który wybudował „ jackową” kaplicę u św. Sabiny, zaś klęczący po prawej stronie papież to bez wątpienia św. Pius V.. W pastorale nad głową  św. Jacka dostrzegam szczegół, który może być ważny, niestety powiększenie rozmywa ostrość i nie pozwala mi na dokładne ustalenie.
 Pozdrawiam.
Bożena Anna Wileniec Sønderby

Witam Panie Zbigniewie,
i dziękuję za przesłany mi obraz. Pozwolę sobie jednak nie zgodzić z p. Bożeną, że "św. Jacek stoi za św. Dominikiem".
Moim skromnym zdaniem, św. Jacek znajduje się bowiem w głębi obrazu, o czym mógłby świadczyć kawałek wstęgi z ledwie widocznym napisem (Iacinth?). Aby mieć pewność i móc cokolwiek więcej powiedzieć koniecznie jednak trzeba poprosić autora nadesłanego obrazu o jego „pełny wymiar”, (bez obcięć), oraz o miejsce w którym się on znajduje, autora i czas wykonania.
Pozdrawiam serdecznie, szczęść Boże! ks. Arkadiusz 

Witaj!
Śledztwo w toku. Obraz znajduje się w Kolegiacie LA COLLEGIATA DI SAN MICHELE ARCANGELO w miejscowości Solofra prowincja Avellino region Campania. Link tutaj
Dominikanin stojący za św. Dominikiem trzyma w ręce na 100% monstrancję. Tytuł obrazu „Madonna del rosario”.
Pozdrawiam Adam

Może ktoś tam był, albo zna więcej szczegółów. Zapraszamy do "śledztwa".  Link do obrazu