Z radością publikujemy listy naszych czytelników, które informują o kolejnych odkryciach pamiątek kultu św. Jacka, szczególnie poza granicami kraju. Pan Jacek Osiewała przesłał nam korespondencje z wakacji.

Wypoczywając nie omija miejsc Jackowych a wyszukuje je również w Internecie. U nas więcej o Panu Jacku po wpisaniu w portalową przeglądarkę słowa Osiewała. Odnalazł "Grosz Odrowążów" (tutaj), posiada diapozytyw Madonny Jackowe Lwowskiej (tutaj). Jest naszym milionerem, bo dokonał milionowej odsłony portalu ( tutaj). Liczby się go trzymają, bo artykuł o odkryciu w Murcia ma ID 800.

Dziękujemy i publikujemy ją jako kolejny dowód na to " Jak św. Jacek działa" .Murcie nanosimy na "Mapę Jackowego świata"

b_340_0_16777215_00_images_Murcia_murcia_obraz.jpg b_200_200_16777215_00_images_Murcia_murcia_katedra.jpg

Witam,
Spędziłem kilka ostatnich dni w  Hiszpanii, z czego dwa noclegi przypadły na piękne miasto Murcia. W mieście tym znajduje kościół klasztoru św Dominika. Przed przyjazdem do Murcji znalazłem na
stronie: (tutaj) informację, że w jednej z kaplic (oznaczonej nr 7) znajduje się obraz hiszpańskiego malarza Senen Vila (tutaj)
przedstawiający św. Jacka.
Próbowałem dostać się do kościoła wielokrotnie, ale za każdym razem drzwi kościoła były zamknięte. Wypytywałem ludzi pracujących w pobliżu kościoła (kwiaciarkę, kelnerów wielu pobliskich kawiarni), czy wiedzą kiedy kościół jest otwarty - okazało się, że tylko w czasie mszy św. 
Poszedłem na mszę w sobotę o godz. 20:00 ale bez aparatu fotograficznego z myślą, że po nabożeństwie zrobię zdjęcie telefonem. 
Niestety kaplica była nieoświetlona a obraz ciemny, w bardzo złym stanie i zdjęcie zrobione było całkowicie nieczytelne. Poszedłem więc raz jeszcze na niedzielne poranne nabożeństwo, tym razem z aparatem z fleszem. Po mszy zrobiłem zdjęcie, które jest czytelne, tzn widać na nim obraz i naszego Świętego. W załączeniu przesyłam zdjęcie obrazu, widok kościoła od strony Plaza de Santo Domingo (wieczorem), wejście
(portal) od strony Plaza de Santo Domingo, i fasada kościoła od strony Plaza Juliana Romea.
Pozdrawiam
Jacek Osiewała

 Dzięki za fantastyczne odkrycie, robię z niego artykuł i umieszczam na
Jackowej mapie świata.
Szczęść Boże
Zbigniew Borkowski

Witam, ja też się cieszę na okoliczność odkrycia kolejnego miejsca kultu św. Jacka.
Nie wyobraża Pan sobie, jaki byłem podekscytowany i poddenerwowany jednocześnie krążąc wokół zamkniętego kościoła i nie mogąc dostać się do wewnątrz (wspomnienia z nieudanej próby wejścia do kościoła w Toledo - pisałem o tym do Pana w ubiegłym roku) i jaka była moja radość, kiedy to się w końcu udało.
Szczęść Boże
Jacek Osiewała