Otrzymałem kolejną ciekawą informację od Pana Jacka Osiewała o barokowych rzeźbach z Międzyborza.

(Stróża: w dawnej Polsce obowiązek pilnowania grodu)

 

Witam Panie Zbigniewie,
Kilka lat temu, na stronie internetowej poświęconej historii miasta Oleśnica i regionu prowadzonej przez Pana dr Marka Nienałtowskiego: www.olesnica.org przeczytałem informację o odkryciu w kościele pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Międzyborzu przez Panów: Piotra Oszczanowskiego i Arkadiusza Dobrzynieckiego, XVIII wiecznych rzeźb przedstawiających świętego Jacka oraz błogosławionego Czesława. Od tego momentu wielokrotnie przejeżdżałem przez Międzybórz i zatrzymywałem się przed kościołem ale on zawsze pozostawał zamknięty. Dopiero wczoraj (17/11/18) udało mi się wejść na kilka krótkich chwil do wewnątrz i zobaczyć przedmiotowe 300-letnie rzeźby oraz całe wnętrze świątyni. Po przyjeździe odszukałem artykuł, który zainspirował mnie do zwiedzenia kościoła. Przesyłam do niego odnośnik( tutaj) oraz kilka wykonanych przeze mnie zdjęć.
W kościele pw. św. Józefa w Międzyborzu na pewno się jeszcze pojawię w okresie letnim, mając nadzieję na lepsze "światło" i na spokojne zwiedzanie kościoła.

Pozdrawiam serdecznie
Jacek Osiewała

Ps. Inne publikacje z listów Pana Jacka po wpisaniu nazwiska Osiewała w wyszukiwarkę na stronie. Międzyborze nanosimy na Jackową mapę świata (tutaj)

 zdjcie 1 mini

 zdjcie 3 minizdjcie 2 minizdjcie 4 minizdjcie 5 mini