TURNIEJ ŚW. JACKA  

Gdyby Mistrzostwa Europy odbyły się w Strzelcach Opolskich, to wygrałaby reprezentacja Irlandii, a Polska znalazłaby się w półfinale.

W czwartek 31 maja już po raz 5 odbyły się Międzydiecezjalne Mistrzostwa Piłkarskie o Puchar św. Jacka, formułą przypominające Euro 2012. Na 3 boiskach Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego rywalizowały reprezentacje 16 szkół gimnazjalnych, średnich i wyższych metropolii górnośląskiej, (wykaz uczestników tutaj), której patronuje św. Jacek. Każda z drużyn występowała pod nazwą jednego z krajów uczestniczących w mistrzostwach Europy. Rozegrano w sumie 32 mecze w ciągu 7 godzin.
Zwyciężyła Irlandia, była reprezentowana przez Zespół Szkół Zawodowych w Zawadzkiem. Po bardzo wyrównanym bezbramkowym finale, w rzutach karnych wygrała z Francją, czyli Zespółem Szkół w Prószkowie 5-4. W meczu o 3 miejsce Niemcy (GZS Tułowice) pokonały po dogrywce Polskę (ZSZ Krapkowice) 3-1.
Szkoła  ZSZ  Zawadzkie grała w składzie:
Robert Ćwikliński, Michał Szostok, Dawid Cembolista, Jacek Gwóźdź, Adam Koj, Krystian Steinert, Patryk Szostok, Jakub Smyka, Daniel Nowak.  Opiekunem zwycięskiej drużyny był pan Marek Binkowski.

  • Tytuł Najlepszego Piłkarza Turnieju przyznano uczniowi Zespołu Szkół  w Prószkowie PATRYKOWI   WAWRZYNIAKOWI.
  • Miano Najlepszego Bramkarza przyznano  FABIANOWI KIPCE  z  ZSZ w Krapkowicach.
  • Statuetkę Króla Strzelców otrzymał uczeń GZS Tułowice – MARCIN PATRYS.

Turniej został zorganizowany wspólnie przez Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Strzelcach Opolskich oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego w ramach projektu „EURO 2012 – w poszukiwaniu wartości”. Celem turnieju jest jak co roku integracja młodzieży poprzez sportową rywalizację w duchu fair play, wolnym od wulgaryzmów i agresji boiskowej, jak również propagowanie wartości w sporcie oraz ukazanie relacji pomiędzy wiarą i sportem w kontekście zbliżających się Mistrzostw Europy w naszym kraju.

 Podczas ceremonii otwarcia turnieju pierwszego kopnięcia piłki dokonał ks. abp Alfons Nossol. Wśród zaproszonych gości byli też obecni: Starosta Strzelecki – Józef Swaczyna, Wicestarosta Strzelecki – Waldemar Gaida, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Jan Bogusz, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Strzelce Opolskie – Józef Kampa. Prelekcję o św. Jacku – jako patronie piłkarzy wygłosił pan Zbigniew Borkowski z Gdańska – redaktor Portalu św. Jacka Odrowąża, główny sponsor nagród oraz przyjaciel szkoły. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar, a także nagrody rzeczowe w postaci koszulek i piłek z autografem kapitana reprezentacji Polski – Jakuba Błaszczykowskiego, które wręczał piłkarz Śląska Wrocław, reprezentant Polski – Waldemar Sobota.

Relacja z TV Opole tutaj (patrz 15 minuta filmu)

Św. Jacek został powołany na Patrona Piłkarzy

Relacje z poprzednich turniejów  można przeczytać po wpisaniu w wszukiwarkę powyżej słowa turniej.

Kliknij na zdjęcia a powiększą się

 

abp druzyny abp mlodz
glowka goscie bramkarz strzelec
gratulacje irlandia karne
pogon puchary podpis