Pan Jacek Osiewała o godz. 21.36 dn. 20.04.2015 r. był tą osobą, która kliknęła w artykuł na portalu i dokonała milionowej odsłony, określając w ten sposób godzinę i datę tego historycznego wydarzenia. Byłem bardzo ciekawy kim jest i jak doszło do tego.

Po kilku dniach miałem możliwość rozmowy telefonicznej  z Panem Jackiem. Okazało się, że mieszka on we Wrocławiu,  ma 50 lat, jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Z zawodu jest inżynierem - projektantem, jego praca zawodowa związana jest z gazownictwem. Charakterystyczne dla tego zdarzenia jest to, że „milionerem” jest imiennik patrona jak również to,  że pracuje on w branży gazowniczej a powstanie portalu związane jest z moją pracą dla gazownictwa w Słupsku, Sławnie i Ustce piszę o tym w zakładce „ Geneza strony”. Ponadto Pan Jacek podróżuje do miejsc związanych z pamięcią o św. Jacku i jak wielu "hiacyntopodobnych"  korzysta w tych wędrówkach  z zasobów naszego portalu. Ma konto na portalu i jest subskrybentem publikowanych artykułów.
Czytając portalowe artykuły, zauważył stan licznika jest bliski 1. 000. 000 i postanowił trafić w ten milion. Jak się okazało ubiegł kilka osób, które również zamierzały tego dokonać. Chciało by się napisać – los tak chciał, przypadek – na tym portalu opisanych mamy zbyt wiele przedziwnych interwencji, aby wierzyć w tzw. los.
Z wiarą w sercu i przekonaniem stwierdzam, że miał w tym udział nasz Patron i gratuluję Panu, życząc dalszej opieki i wstawiennictwa św. Jacka.
Przesyłam na wskazany adres serię książek o św. Jacku, film o św. Jacku, jak również pamiątkowy puchar z imienną dedykacją wykonaną na okoliczność tego wydarzenia.

Dziękuję
Szczęść Boże