W imieniu Integracyjnej Grupy Teatralnej POMOST pragnę zaprosić na premierę spektaklu pt. "Historie św. Jacka Odrowąża" inspirowaną żywotem Świętego. Premiera odbędzie się 22 listopada o godz.18:00 w sali MOK w Orzeszu-Jaśkowicach (woj.śląskie).

Sandra Staletowicz

Więcej czytaj tutaj

PS. Żałuję, że nie mogłem być na premierze, ale możne na następnym spektaklu ?

 

ze strony internetowej  Integracyjnej Grupy Teatralnej "POMOST"

Integracyjna Grupa Teatralna POMOST

działająca przy MOK Orzesze

zaprasza na

prapremierę spektaklu:

 

„Historie Świętego Jacka Odrowąża"

 

22.11.2008 godz. 18.00 sala MOK Jaśkowice

 

            Scenariusz  św. Jacka Odrowąża patrona Śląska został napisany na podstawie legend i historii pochodzących z okresu średniowiecza i renesansu. Opowiada w sposób groteskowy o żywocie św. Jacka, powstaniu zakonu Dominikanów na ziemiach polskich, cudach jakie zdarzały się za jego życia narodzinach i śmierci.

 Scenografia jest dziełem artysty plastyka Łukasza Pudełko - absolwenta  Instytutu Sztuki Wydziału Pedagogiczno - Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Jerzego Wrońskiego. Uprawia malarstwo, projektowanie graficzne, fotografię. Od 1999 roku prowadzi Galerię „OBOK" w Tychach.

Lalki wykonał  Adam Walny -  reżyser, aktor, scenograf, snycerz, terapeuta, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu  oraz  warszawskiej Akademii Teatralnej - Wydziału Reżyserii Teatru Lalek w Białymstoku. W 1996 roku założył własny teatr, z którym gościł na wielu festiwalach w Polsce i zagranicą.

Reżyseria Iwona Woźniak, ruch sceniczny: Mikołaj Karczewski, koordynator projektu: Sylwia Urzykowska, scenariusz: Rafał Woźniak, tekst: Sandra Staletowicz.

 Wystąpią:  aktorzy IGT POMOST i grupa warsztatowa.

 

Projekt zrealizowano ze środków:

 Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

oraz Marszałka Województwa Śląskiego