Uczył nas chodzić z Maryją… to kolejna książka uświadamiająca jak ważną postacią w naszej historii był św. Jacek Odrowąż i jak bezcenne jest wszystko to, co na jego temat powiedział Karol Wojtyła, najpierw jako biskup Krakowa, a później jako papież Jan Paweł II.

Książka ta, to właśnie zbiór wypowiedzi Karola Wojtyły–Jana Pawła II, z których kilka po raz pierwszy ukazuje się drukiem! Praca ta ma swoją wartość historyczną, ale ważna jest również dla kultu św. Jacka w czasach dzisiejszych. Czytelnik dowiaduje się z niej bowiem o ponadczasowej misji św. Jacka odczytanej dogłębnie przez Karola Wojtyłę–Jana Pawła II, który był nie tylko wielkim czcicielem Apostoła Północy, ale w pewnym sensie również jego kontynuatorem. Książka ukazuje się w 420 rocznicę kanonizacji św. Jacka i w roku kanonizacji Jana Pawła II. O podobieństwie obydwu tych postaci pisaliśmy wiele na naszym Portalu w kwietniu 2014 roku w serlii kilu artykułów opublikowanych z okazji kanonizacji bł. Jana pawła II. Przegląd ich jest łatwo dostępny po wpisaniu w wyszukiwarce słów "Jan Paweł II" lub poprzez linki:
Bł. Jan Paweł II i św. Jacek. Bierzmowanie Polski
Bł. Jan Paweł II i św. Jacek. "Wspólne zdjęcie"
Bł. Jan Paweł II i św. Jacek. Zbieżność terminów kanonizacji
Bł. Jan Paweł II i św. Jacek. Wstańcie, chodźmy !
Bł. Jan Paweł II i św. Jacek. Skojarzenia i fakty związane z grobem papieża

Z względu na liczne odniesienia do źródeł, książka ma swoją wartość naukową, tym niemniej może być również przydatna w  pracy duszpasterskiej (patrz np. rozdział „Zasługi św. Jacka” czy „Aktualności św. Jacka”).

Książka ukazała się dzięki wsparciu finansowemu firmy INFRACORR oraz parafii św. Jacka w Straszynie (Archidiecezja Gdańska). Wzbogaca ona naszą bibliotekę jako klejne nowe dzieło. Patrz obok zakładka " Książki o św. Jacku"

Znacząca, choć ograniczona ilość egzemplarzy, dostępna jest w bezpłatnej dystrybucji dla subskrybentów Portalu św. Jacka po nadesłaniu danych odbiorcy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
będzie to prezent od portalu na "imieniny naszego patrona"
sw jacek okladka