Biografia św. Jacka wydana po ukraińsku przez lwowskie Wydawnictwo Świętego Pawła dotarła do Kijowa. Na zdjęciu o. Petro Balog OP, przeor dominikańskiego konwentu Matki Bożej w Kijowie i dyrektor Instytutu Nauk Religijnych św. Tomasza z Akwinu. Zdjęcie zrobione w kaplicy w klasztorze dominikanów, przed ikoną św. Jacka.

Kijów. Jestem przekonany, że to tylko kwestia czasu gdy  mieszkańcy dowiedzą się że św. Jacek rozpowszechnił nazwę miasta w obu amerykach, wśród aborygenów i chińczyków zanim powstała: prasa radio i tv, więc może być ogłoszony ambasadorem Kijowa. Nasz portal ukazuje ten fakt na mapie Jackowego świata. Wszędzie na świecie gdzie są kościoły, kaplice, obrazy lub rzeźby ze św. Jackiem to ukazywany jest on z atrybutami: Matką Bożą i Monstrancją, które otrzymał w Kijowie i z tym miastem na zawsze związana jest opowieść o św. Jacku.
Wraz z Dominikanami powróciła na Ukrainę pamięć o św. Jacku, teraz wzbogaca ją  biografia świętego przedstawiona w książce w języku ukraińskim, która właśnie dotarła do Kijowa. O pobycie Jacka w Kijowie możesz przeczytać kilka artykułów opublikowanych na portalu po wpisaniu nazwy miasta (Kijów lub Kijowie) w wyszukiwarkę strony  artykuł pt " Jacki w Kijowie" napisaliśmy w 2011 roku (tutaj)
Nowym miejscem Jackowym jest kaplica z ikoną, więc nanosimy to miejsce na mapę
Dziękuję za jej przyjęcie 
WhatsApp Image 2023 11 01 at 2150051WhatsApp Image 2023 11 01 at 215147