Nowiny

Tu jest miejsce na wszystkie ciekawe informacje, którymi chcemy sie podzielić z internautami Wybierz poniżej tytuł nowiny, by ją przeczytać lub przyślij swoją, jak coś znalazłeś

Tuż przed rozbiorami, kiedy jeszcze istniała wielka Polska, bogata choć skłócona wewnętrznie, krakowskie elity były tak bardzo zafascynowane św. Jackiem, że postanowiono tu założyć bractwo Jackowe. Motywacje założycieli były bardzo silne i skuteczne a  i oni bardzo wpływowi. Staraniem organizatorów w 1766r. papież Klemens XIII wydał bullę, na mocy której w Krakowie erygowano bractwo (stowarzyszenie) pn. "Konfraternia św. Jacka".

Zapraszam serdecznie czytelników portalu na moją prelekcję o świętym Jacku, do kościoła pw. św. Jacka w Straszynie k/Gdańska w dn. 9 września po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00.

Podkategorie

Najnowsze wieści na temat św. Jacka, a także naszej strony.
W tym również nowiny nadsyłane przez zarejestrowanych użytkowników tego serwisu.

Czytaj: Nowości

W tym miejscu publikujemy informacje o książkach na temat św. Jacka, dostępnych w wydawnictwie Księgarnia św. Jacka w Katowicach oraz inne dostępne na rynku wydawniczym pozycje. Ten link zaprowadzi cię do naszych źródeł o św. Jacku (tutaj)

Czytaj: Księgarnia św. Jacka