Księgarnia św. Jacka

W tym miejscu publikujemy informacje o książkach na temat św. Jacka, dostępnych w wydawnictwie Księgarnia św. Jacka w Katowicach oraz inne dostępne na rynku wydawniczym pozycje. Ten link zaprowadzi cię do naszych źródeł o św. Jacku (tutaj)

To książka napisana przeze mnie, na zamówienie  "Wydawnictwa Edycja św. Pawła". Zawiera modlitwy i nabożeństwa do św. Jacka, jak również krótką biografię świętego a zwłaszcza opis jego kultu w kraju i na świecie. Książeczkę wydano w cyklu "Skuteczni Święci" jest do nabycia (tutaj).
Obraz na okładce:  Św.Jacek -  malarz: Juan Bautista Maino obraz z  kościoła pw. św. Piotra w Toledo więcej (tutaj) Obraz jest własnością UCLM czyli Universidad de Castilla-La Mancha.
Czytaj więcej: Święty Jacek. Skuteczny święty....

Czytaj więcej: eBook o św. Jacku Pierwszy audiobook o św. Jacku. Wydawnictwo: "W Drodze" autor: Jan Andrzej Spierz do nabycia tutaj

Poradnik dydaktyczny wydany przez Publiczną Szkołę Podstawową Staniszcze Małe -Spórok im. św. Jacka. Opole 2018r
Red. Józef Szewczyk przy współpracy Marii Kałużny, Wandy Piętki i Kariny Włodarczyk.
Czytaj więcej: Odkrywamy, rozważamy i wdrażamy w...

Z okazji rocznicy kanonizacji św. Jacka ( 17.04.1594r ) przypominamy poniżej wiersz Kornela Ujejskiego (1823-1897) i  podajemy linki do dwóch podobnych poematów napisanych wcześniej. 

Wydanie internetowe książki z 1934r. pt "Św. Jacek. Pierwszy Ślązak w chwale błogosławionych". aut. ks. Władysław Staich. Opublikowanej w "Wikiźródła" czytaj   tutaj

 

Wydanie książki pt. „Święty Jacek Odrowąż w wierze , pobożności, teologii i sztuce – dawniej i dziś” jest kolejną wydarzeniem przyczyniającym się do lepszego poznania tej pięknej postaci z dziejów Polski i Kościoła.