Ks.abp. Damian Zimoń obchodzi dziś tj. 25 października 2022 roku 88 urodziny. Jest nam szczególnie bliski, ponieważ jest związany ze św. Jackiem i ma  w herbie biskupim „Odrowążówkę”, będącą znakiem rozpoznawczym św. Jacka i jego rodziny - do której i my się zaliczamy.

Z okazji Jubileuszu życzymy Ekscelencji dalszych Łask Bożych i długiej drogi do Wieczności w posłudze kapłańskiej, dziękując za świadectwa przywiązania do św. Jacka i za jubileuszowe wspomnienie o pielgrzymce metropolii górnośląskiej do Rzymu na „spotkanie” ze św. Jackiem w 2007 roku (15 rocznica). Wspomnienie opublikowała witryna GOSC.PL link podajemy tutaj i zapraszamy do przeczytania.

Jego Ekscelencja wspomina, że cyt "Motorem całego przedsięwzięcia był ks. dr Arkadiusz Nocoń". My przy tej okazji przypominamy z dumą, że ks. Arkadiusz od lat współpracuje z portalem a w tym roku otrzymał stopień doktora habilitowanego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, w dziedzinie nauk teologicznych. O habilitacji ze św. Jacka  przeczytaj tutaj

Przypominamy również LIST PASTERSKI BISKUPÓW METROPOLII GÓRNOŚLĄSKIEJ Z OKAZJI 750. ROCZNICY ŚMIERCI ŚW. JACKA (tutaj)

O trzech biskupach od św. Jacka możecie poczytać w artykule patrz tutaj

Najstarszy obraz z bazyliki św. Trójcy w Krakowie,  przedstawiający  św. Jacka jest również oznaczony Odrowążówką. Więcej o herbie Odrowąż (tutaj)

Wspomnieniu z pielgrzymki zawdzięczamy informację o filmie pt „Światło ze Śląska” w reżyserii Adama Kraśnickiego, którego zwiastun publikuje YouTube