W niedzielę dn 27.11.2022 r podczas uroczystej Mszy Świętej wprowadzono relikwię św. Jacka do kościoła pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski i św. Jana Pawła II w Buenos Aires a wraz z nią relikwię bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego i relikwię bł. ks. Michała Sopoćko.
Transmisja Mszy Świętej na YouTybe oglądaj tutaj


Mszy Świętej przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Argentynie - abp Mirosław Adamczyk. Słowo wprowadzenia wygłosił o. Jacek Twaróg OFM.
Relikwie św. Jacka do Argentyny przywiózł w tym roku o. Jacek Twaróg wraz z certyfikatem wystawionym przez kard. Karola Wojtyłę. Artykuł na ten temat opublikowaliśmy tutaj.
Obchodzono również Jubileusz 65 lecia powstania Polskiego Ośrodka Katolickiego w Argentynie, z tej okazji Związek Piłsudczyków RP przekazał pamiątkowy ryngraf w podziękowaniu za służbę Bogu i Ojczyźnie i odznaczenia dla zasłużonych i awanse. Abp. Mirosław Adamczyk pogratulował odznaczeń i awansów.
Pamiętamy homilię abpa. Mirosława Adamczyka wygłoszoną w Sanktuarium św. Jacka w Straszynie w 2020 roku treść homilii czytaj tutaj.

Spoglądając na mapę Martin Coronado widzimy parafię Maciaszkowo jest to centrum życia duchowego Polonii. W Maciaszkowie  ma siedzibę Oddział w Buenos Aires Związku Piłsudczyków RP

Nanosimy kościół na mapę Jackowego świata patrz tutaj i zapraszamy na inne miejsca Jackowe w Argentynie patrz tutaj